Kui palju maksab ümbermaailmareis?

Paljud inimesed unistavad ümbermaailmareisist. Ja paljud on selle ka teoks teinud. Teised on kadedad, aga tegelikult on kõik juba ainult kättevõtmise asi. Tegelikult.

Loomulikult on esimene küsimus – mis see kõik maksma läheb? Ja loomulikult on sellele ka väga keeruline vastata, ka nendel, kes asja kord juba läbi teinud. Ning isegi kui üks number on juba välja käidud, ei saa seda ikka igaks järgmiseks korraks aluseks võtta. Sest iga reis on erinev ning selle maksumus sõltub väga mitmetest faktoritest.

Üldiselt on hinnatud ühe aasta kestva ümbermaailmareisi keskmiseks lennu-, bussi-, laeva- ja rongipiletite maksumuseks koos majutuse, söögi jne. kuluga kokku USD 20 000 – 30 000.

Ja mida teha siis, kui seda raha just tagataskust võtta pole, aga unistus ümbermaailmareisist on suur? Mõtle kinnisvaralaenu peale! Oma olemasoleva kinnisvara saad laenu tagatiseks vormistada ning kuna sa oma äraoleku ajal seda ju ei vaja, siis ehk ka selle hoopiski üürile anda – nii on ka laenu tagasimakseteks mugavalt raha olemas.